Szakmai pályázat Tartalmas, aktív, minőségi életvég témában

Pályázati kiírás

A Magyar Hospice-Palliatív Egyesület szakmai pályázatot ír ki a következő témakörben:

Tartalmas, aktív, minőségi életvég

A megadott témakörben tanulmány illetve fotó kategóriában várjuk a pályaműveket, melyek bemutatják a betegellátás folyamatát, eredményességét, az elérhető életminőséget, tükrözik a professzionális segítségnyújtást, az életörömöt, az életvégi aktivitást, életminőséget és pozitív attitűdöt.

Benyújtási határidő módosítva!: 2012. július 31.

Eredményhirdetés módosítva!: 2012. augusztus 31.

Díjazás: A legjobb pályázókat a Netamin Kft Hungary által felajánlott 3 db kompresszoros antidecubitus matraccal díjazzuk, az arra érdemesnek ítélt tanulmányokat megjelentetjük a Kharon tanatológiai szemle c. elektronikus folyóiratban, a fotókat a Magyar Hospice-Palliatív Egyesület honlapján és egyéb publikációiban, a szerző megjelölésével, illetve a képekből kiállítás készül a 2012-es Hospice Világnapi rendezvény részeként.

A pályázat benyújtásának módja: A pályamunkák benyújthatóak elektronikus formában az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, a tanulmányt illetve a fotót (fotókat) mellékletként csatolva. Az e-mail tárgyaként kérjük megjelölni a Tartalmas, aktív, minőségi életvég témakört. Az üzenetben kérjük, tüntessék fel a pályázó szervezet nevét, címét, telefonos és elektonikus elérhetőségeit valamint a pályamunka szerzőjét.

Bírálóbizottság:

  • Hegedűs Katalin társadalomkutató, Kharón szerkesztőbizottsági tag
  • Horányi Ildikó művészettörténész, Orvostörténeti Múzem
  • Kurutz Károly képzőművész
  • Matisz Viktória operatív igazgató, Netamin Kft. Hungary
  • Valuska Gábor fotográfus

Formai követelmények:

A fotók esetében: minimum 1200 px, a hosszabbik oldal 72 dpi felbontásban.

Felhívjuk figyelmüket a személyiségi jogokra: a fotókon felismerhetően ábrázolt személyek publikációhoz való írásos belegyezését kell kérni, melyet mellékletként kérünk csatolni.

A tanulmányok esetében:

  1. A címoldal tartalmazza címet, a szerző(k) teljes nevét, foglalkozásukat, munkahelyük megnevezését, valamint a kapcsolattartással megbízott szerző levelezési címét, telefonszámát, e-mail címét és a cikk 10-20 soros magyar nyelvű összefoglalóját. A kézirat elektronikus anyagában egy file-ban szerepeljen a fentieknek megfelelően elkészített címoldal, az írás törzsszövege, valamint az irodalomjegyzék.
  2. Javasolt maximális terjedelem: 5-10 oldal (Times New Roman CE betűtípus, egyes sorköz, 12-es betűméret esetén). A terjedelem az írás típusától függ (eredeti tanulmány, szakirodalmi áttekintés, esszé, interjú, esetismertetés, könyvismertetés, vitaindító nyílt levél stb.).
  3. A szövegközti szakirodalmi utalásokat zárójelben kérjük feltüntetni pl.: (Kübler-Ross, 1988).
  4. Az irodalomjegyzéket a tanulmány végén abc sorrendben közöljék, a következőképpen oldva fel a szövegközti utalásokat:
    • Könyveknél: KÜBLER-ROSS, E. (1988): A halál és a hozzá vezető út. (ford.: Blasszauer Béla) Budapest, Gondolat Kiadó
    • Tanulmánykötetekben, gyűjteményes kötetekben megjelent publikációk esetében: POLCZ A. (1994): A beteg és családtagjai halállal kapcsolatos problémái. In: HEGEDŰS KATALIN (szerk.): Halálközelben. A haldokló és a halál méltóságáért. Budapest, Magyar Hospice Alapítvány, 19-34.
    • Folyóiratban megjelent cikkek esetében: TEMESVÁRY B. (1996): A halálfélelem néhány sajátos aspektusa. Orvosi Hetilap 137 (26): 1419-1425. A folyóirat címe minden esetben dőlt betű.
    • Web címeknél: Túry Ferenc: A bulimia - modern szenvedély? http://www.lelekbenotthon.hu. Elérés: 2008. november 21.
    Csak azok a szakirodalmi hivatkozások sorolhatóak fel, amelyekre a szövegben utalás történt!
    Háromnál több szerző esetében az első három szerző neve után "és mtsai" (külföldi szerzőknél "et al.") írandó.

További felvilágosítás és technikai segítségnyújtás: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen kérhető.

Rólunk

Magyar Hospice-Palliatív Egyesület 1995-ben alakult, s közel száz hazai hospice szervezetet képvisel. Célunk a szakmai együttműködés elősegítése, a gyógyíthatatlan betegek életvégi ellátásának fejlesztése, társadalmi szemléletformálás és az önkéntesség, a társadalmi felelősségvállalás és a betegekkel való szolidaritás előmozdítása.

Ezt szakmai alap- és továbbképzésekkel, konferenciák szervezésével, szakmai iránymutatások és irányelvek megfogalmazásával, kutatások támogatásával és koordinálásával, publikációkkal valósítjuk meg.

Információk

  • 1089 Budapest, Orczy út 6.

    +36 1 215 0938

    iroda@hospice.hu
  • Adószám: 18078329-1-42
  • Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2022/000016
  • BANKSZÁMLASZÁM:
    16200151-18525199-00000000