A háziorvosok és a lakosság ismeretei a hospice-palliatív ellátásról a szentendrei kistérségben

A háziorvosi gyakorlatban végstádiumú daganatos betegeket ellátva nap mint nap lehet tapasztalni a hospice-palliatív ellátással kapcsolatos ismeretek és általában az otthoni ellátás hiányosságait, pedig a különböző felmérések azt mutatják, hogy az emberek többsége otthonában szeretne meghalni családtagjai körében, lehetőleg szakszerű segítséggel. A páciensek tájékozottságának javításában igen nagy szerepe lehet a háziorvosnak, hiszen még ha korlátozottan is, de létezik hozzáférhető segítség az otthoni szakápolási és hospice-szolgálatok, valamint az intézményi hospice-ellátás terén. Háziorvosi és lakossági felmérésünk célja, hogy felhívja a figyelmet a tájékozottsági hiányosságokra és a képzési lehetőségekre is.

Szerzők: Rácz Katalin Dr., Szente Szilvia Dr., Babonits-Farkas Kinga Réka, Hegedűs Katalin Dr.

A háziorvosok és a lakosság ismeretei a hospice-palliatív ellátásról a szentendrei kistérségben (pdf)

Forrás: Onkológia & Hematológia A hivatkozásra kattintva elhagyja a weboldalt

Rólunk

Magyar Hospice-Palliatív Egyesület 1995-ben alakult, s közel száz hazai hospice szervezetet képvisel. Célunk a szakmai együttműködés elősegítése, a gyógyíthatatlan betegek életvégi ellátásának fejlesztése, társadalmi szemléletformálás és az önkéntesség, a társadalmi felelősségvállalás és a betegekkel való szolidaritás előmozdítása.

Ezt szakmai alap- és továbbképzésekkel, konferenciák szervezésével, szakmai iránymutatások és irányelvek megfogalmazásával, kutatások támogatásával és koordinálásával, publikációkkal valósítjuk meg.

Információk

  • 1089 Budapest, Orczy út 6.

    +36 1 215 0938

    iroda@hospice.hu
  • Adószám: 18078329-1-42
  • Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2022/000016
  • BANKSZÁMLASZÁM:
    16200151-18525199-00000000