RENDEZVÉNYEK

IX. Pécsi Palliatív Szimpózium

2021. október 1., 13:00-17:00 ELŐZETES PROGRAM

A PTE ÁOK Alapellátási Intézet Hospice-Palliatív Tanszéke 2021. október 1-én kilencedik alkalommal rendezi meg a Pécsi Hospice-Palliatív Szimpóziumot. Az esemény online formában kerül megtartásra.

A Szimpózium főbb témakörei:

• Likális fájdalomcsillapítás Dr. Simkó Csaba (Erzsébet Hospice Otthon, BAZ Megyei Központi Kórház Semmelweis Tagkórház)
  • Dializált betegek palliatív ellátása Dr. Szigeti Nóra (PTE Klinikai Központ II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai, Diabetológiai Centrum)
  • Covid betegek palliatív ellátása, post-covid gondozás Dr. Csikós Ágnes (PTE ÁOK Alapellátási Intézet, Hospice-Palliatív Tanszék) – Dr. Zana Ágnes (Semmelweis Egyetem Magatartás-tudományi Intézet)
  • Spirituális gondozás a palliatív ellátásban: svájci gyakorlat bemutatásaKarin Kaspers Elekes (Evangelisches Spitalpfarramt Kantonsspital Münsterlingen, Münsterlingen, Svájc)
  • Spirituális gondozás a hazai palliatív ellátásbanBusa Csilla (PTE ÁOK Alapellátási Intézet, Hospice-Palliatív Tanszék)
  • Spirituális gondozás a palliatív ellátásban (workshop)Moderátor: Dr. Zana Ágnes (Semmelweis Egyetem Magatartás-tudományi Intézet)

• Jelentkezés orvosok számára az Oftex portálon: A hivatkozásra kattintva elhagyja a weboldalt PTE ÁOK/2021.II/00092. A képzés akkreditált (20 kreditpont), a részvételi díj: 7500 Ft.

Jelentkezés egészségügyi szakdolgozók számára a pallitudas@gmail.com e-mail címen. A képzés akkreditációja folyamatban van, a részvételi díj: 1000 Ft.

A részvétel a Pécsi Tudományegyetem hallgatói számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráció a pallitudas@gmail.com e-mail címen.

A részletes programot hamarosan megtalálja a Pécsi Tudományegyetem A hivatkozásra kattintva elhagyja a weboldalthonlapján.