GYÁSZ KÉPZÉSEK

Haptonómia a haldoklók támogatásában és hozzátartozóik kísérésében

2013. március 1 - 3.

Olyan valakivel vagyok együtt, aki nem beszél. Miként lehet máshogy kontaktusba kerülni, minthogy én magam igyekszem őt szóval tartani?

A műhelyen foglalkozunk a gyászmunka érzelmi állapotaival és azzal, hogy számunkra mit jelent a halál. Elmélyülünk az önmagunkkal és másokkal való kontaktusok formáiban, megéljük, mit jelent jelen lenni és meghallgatni valakit. Megtapasztaljuk, hogyan kísérhetünk és támogathatunk valakit a szavakon túl, az affektív kontaktusokon keresztül és miként enyhíthető a testi és a lelki szenvedés a haptonómia segítségével. A csoportot Jean-Luc Deconinck pszichológus, integratív pszichoanalitikus, pszicho-szomatoterapeuta, az EEPSSA kiképzője, a Belga Szomato-pszichoterápiás Egyesület elnöke vezeti.

Részletek: itt A hivatkozásra kattintva elhagyja a weboldalt

Jelentkezés: Juhász Krisztina, info@haptonomia.hu