Ha az emberek tudnák, hogy a halál legtöbbször békés, nem lenne ennyi tabu körülötte beszélgetés Dr. Hegedűs Katalinnal

2022. november 1.

A halálhoz való viszonyulásunk kettős: ha távoli és hátborzongató, akkor izgatja a fantáziánkat; ha viszont közeli, hétköznapi, csendes, akkor annyira megijeszt minket, hogy sokszor teljesen elutasítjuk. A hospice a haldokló betegeket és szeretteiket kíséri, de nem a halál áll a középpontjában, hanem a végsőkig megélhető, teljes élet. Hegedűs Katalint, a Hospice-Palliatív Egyesület volt vezetőjét kérdezte A SZÍV jezsuita magazin halálról, haldoklásról, gyászról és a száz éve született Polcz Alaine-ről. Molnár Cecília RSCJ interjúját a lapjaink közötti együttműködés keretében teljes terjedelmében közöljük halottak napja előestéjén.

A teljes beszélgetés a valaszonline.hu A hivatkozásra kattintva elhagyja a weboldalt oldalon olvasható.