HOSPICE HÍREK

Meghívó · Méltóság mezeje rendezvény Százhalombattán

2008. október 10.

Csatlakozz a MÉLTÓSÁG MEZEJE rendezvényéhez!

Napjainkban az idős és beteg emberek gyakran magányosan, szomorúságban, testi,- lelki fájdalommal töltik életük utolsó szakaszát. A hospice mozgalom azért dolgozik, hogy emberi méltóságukat megőrizve, fájdalommentessé és tartalmassá tegye számukra ezt az időszakot.

A Hospice és Palliatív Ellátás Világnapja alkalmából a művészet erejével kívánjuk felhívni a figyelmet az életük végén járó, gyógyíthatalan betegekre és ellátásuk fontosságára.

2008-ban harmadik alkalommal rendezünk ünnepséget Százhalombattán, mely idén először csatlakozik a nemzetközi Méltóság mezeje programhoz. Most, a Hospice Palliatív Ellátás Világnapján nárcisz hagymák ültetésével, zenei és irodalmi műsorral, majd tavasszal, virágzáskor újabb ünnepséggel hozzuk mindannyiunkhoz közelebb a szerető gondoskodás, az elmúlás és a megemlékezés gondolatát.

Várjuk iskolák, intézmények közösségek és magánemberek jelentkezését, akik rendezvényünkhöz csatlakozva rész vennének a nárcisz-ültetésben és ha hozzá kapcsolódó zenei és irodalmi programokban, melyből tavaszra a Méltóság mezeje fog kivirágozni.

Programunk 2008. október 10-én 15 órakor kezdődik, a Gesztenyés út 10., a szakorvosi rendelő előtti parkban.

• Nárciszültetés a Méltóság mezején és a csatlakozó intézmények kertjeiben
  • A Felhőjáró Drámacsoport Mozdulatszínházának előadása
  • Hospice voice: irodalmi és zenei produkciók a csatlakozó intézmények, szervezetek és magánemberek közreműködésével
  • Rajz és irodalmi pályázat eredményhirdetése